O supporcie Maroon 5, słodkich pierogach i kręceniu teledysków – wywiad z BeMy

DSCN9864

Udało nam się ich złapać na sopockiej plaży na kilka godzin przed koncertem w Mewie Towarzyskiej. Mieszkali we Francji, studiowali w Anglii a trzy lata temu postanowili przeprowadzić się do Polski, gdzie najpierw podbili serca jurorów programu Must be the Music, w którym zajęli zaszczytne drugie miejsce, a teraz, po wydaniu płyty Grizzlin’, podbijają serca fanów indie-rocka, na polskim, rodzimym rynku muzycznym. Mówią, że ich muzyka broni się sama – i są tego dowody, bo dziś, 1 czerwca, supportują koncert Maroon 5 w krakowskiej Tauron Arenie.

BeMy, bo o nich mowa, to  zespół stworzony przez dwóch braci Mattia i Elie Rosinskich, muzyków polskiego pochodzenia z niesamowitym talentem światowej skali, niebanalnym poczuciem humoru i ogromnym dystansem do siebie. Piosenki, które coverują, są lepsze od oryginałów. O tym jak to robią, dlaczego się nie kłócą, nie jedzą słodkich pierogów i jak zdołali opanować jazdę na hoverboardzie grając jednocześnie na gitarze i ksylofonie opowiedzieli w krótkiej rozmowie z nami:


W kwietniu bieżącego roku wydali płytę Grizzlin’, której singlem jest energiczny kawałek “Time”. Poniżej znajduje się klip video, o pomyśle na który wspominali muzycy:

 

Tutaj trudny pokaz umiejętności muzyczno-sportowych, czyli jak śpiewać i grać jednocześnie na gitarze (Mattia) i  ksylofonie przypiętym do tułowia (Elie) jadąc na hoverboardzie:

 

Muzyka broni się sama, gdy cover jest lepszy od oryginału, nie sądzicie?

 

Życzymy chłopakom wielu sukcesów światowej skali i dużo energii podczas koncertów!

Z zespołem rozmawiali Lucyna Biczyńska i Kamil Kocon

DSCN9862