Koncert reprezentanta GANG STARR FOUNDATION, absolutnego klasyka gatunku i jednego z pionierów Rapu z Brooklynu – Jeru The Damaja!

jeru-gdansk-fb


JERU THE DAMAJA od początku swojej kariery był mocno związany z grupą Gang Starr (Guru, DJ Premier) i był częstym gościem na ich płytach. Jego dwa pierwsze albumy w całości wyprodukował sam DJ Premier, który z całą pewnością jest najbardziej wpływowym producentem w historii rapu. Jeru należał do legendarnego składu Crooklyn Dodgers powołanego na potrzeby soundtrack’u do filmu Spike’a Lee “Clockers” (obok Jeru do składu należeli również: Masta Ace, Q-Tip (Tribe Called Quest), O.C. czy Buckshot). Twórczość Jeru można zaklasyfikować do świadomego rapu – jego teksty są przepełnione przekazem wiedzy i pozytywnych wartości. Poglądy Jeru bywają też kontrowersyjne, co doprowadziło do małego “beef’u” z grupą “The Fugees”, których zaczepkę w stronę Jeru można usłyszeć na albumie “The Score”. Wytwórnie Death Row oraz Bad Boy również nie były zadowolone z zarzutów Jeru o ich komercjalizacji. Od 2007 Jeru miał przerwę w muzycznych wydawnictwach, z wyjątkiem nagranego w Polsce utworu z Slums Attack (Peja, DJ Decks) i z O.S.T.R. Na trasie, oprócz starszych klasyków, będzie można usłyszeć utwory promujący najnowszy album Jeru “The Hammer”.

 

8 Września 2016

Start: 20:00

Klub Buffet, ul. Doki 1/145B

GDAŃSK

 

Bilety:

30 zł w przedsprzedaży

35 zł w dniu koncertu

50 zł bilet VIP (bilet VIP dodatkowo obejmuje plakat z autografem oraz pakiet kolekjonerskich wlepek Jeru oraz Gang Starr Foundation)

Bilety można nabyć w serwisie bilety24.pl, w klubie Buffet oraz w sklepie FATCAP mieszczącym się w Galerii Bałtyckiej. Szczegóły dotyczące dostępności biletów, konkursu na support oraz pozostałe informacje znajdują się na stronie  wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1737357899815860/