29.04.2017 Lucyna Biczyńska Bez kategorii, Patronat Medialny, Promowane, Radio SAR Poleca!,

Konkurs fotograficzny ŁAP ŁAD

Logo ŁŁ3

Łap ład – to hasło konkursu fotograficznego, który już po raz trzeci organizuje Studenckie Koło Naukowe Gospodarki Przestrzennej UG. Do udziału w nim zapraszamy wszystkich trójmiejskich studentów, zarówno profesjonalistów jak i fotografów-amatorów, którzy w niebanalny sposób potrafią uchwycić rzeczywistość okiem obiektywu.

 

Przestrzeń współczesnego miasta podlega ciągłym i dynamicznym zmianom. Mieszkańcy jednak stanowią najistotniejszą część miasta i to oni są odbiorcami i obserwatorami wszelkich zmian. Ważne jest by przestrzeń, która nas na co dzień otacza, odzwierciedlała nasze oczekiwania wobec niej. Nie uda się tego osiągnąć poprzez ukazanie piękna i skrytykowanie  brzydoty, co jest głównym celem tego konkursu.

 

Konkurs polega na przedstawieniu na fotografiach dostrzeżonego ładu lub nieładu w przestrzeni Trójmiasta oraz opatrzeniu ich krótkim komentarzem. Prace powinny wyrażać wartości w kategoriach estetycznych i funkcjonalnych. Aby wziąć udział w konkursie wystarczy wykonać dwa zdjęcia na terenie Trójmiasta, z których pierwsze ukazywać będzie przestrzenie Waszym zdaniem zadbane i estetyczne, a druga fotografia przedstawiać będzie tereny symbolizujące nieład przestrzenny i brak estetyki, który tak często dotyka miejskich terenów zieleni.

 

Prace, odpowiednio opatrzone krótkim komentarzem odnoszącym się do miejsca wykonania zdjęcia oraz powodem, dla którego wybraliście dany teren (wykonane w 2017 roku) należy przesyłać do 5 maja 2017 na adres mailowy:

zielone3miasto@gmail.com

 

Do wygrania atrakcyjne nagrody rzeczowe!

 

Szczegółowy regulamin konkursu dostępny jest TUTAJ