23.11.2016 Agata Ostrowska Film, Informacje, Kino, Nowości, Zapowiedzi, , ,

Premiery kinowe Listopad 2016

pitbull2-1052x526

 

Listopadowa pogoda sprawia, że często ostatnią rzeczą na jaką ma się ochotę jest wyjście z ciepłego domu. Podobno dobra motywacja jest odpowiednią bronią na takie lenistwo. Zatem postaram się zmotywować Was ciekawie zapowiadającymi się filmami, jakie mamy lub będziemy mieć okazję zobaczyć jeszcze w listopadzie.

 

Od czwartego listopada w kinach możemy obejrzeć “Za niebieskimi drzwiami”. Jest to film opowiadający o pewnym chłopcu, który ze względu na wypadek samochodowy jakiemu ulega wraz ze swoją mamą trafia pod opiekę jej siostry. W swoim nowym pokoju odkrywa on drzwi do zupełnie innego świata. Zwiastun pozwala wierzyć mi, że mamy doczynienia z filmem baśniowym. Podobnie próbka efektów specjalnych pokazana w zapowiedzi zachęca do jego zobaczenia.

W tym zestawieniu nie mogło zabraknąć filmu “Fantastyczne zwięrzęta i jak je znaleźć”. W filmie główną rolę odgrywa Eddie Redmayne. Fabułą są przygody czarodzieja, który stworzył podręcznik, z którego wiele lat później korzysta Harry Potter.

“Sprzymierzeni” to historia z czasów II Wojny Światowej. Mąż, w tej roli Brad Pitt, zostaje powiadomiony, że jego żona, grana przez Marion Cotillard, jest niemieckim szpiegiem i otrzymuje polecenie by ją zabić. Czy jego przełożeni mówią prawdę i czy wykona rozkaz? Tego dowiemy się oglądając film.

Jednym z kolejnych, polskich, dobrze zapowiadających się filmów jest “Zaćma”. Przedstawiona jest tutaj historia Julii Brystygierowej, “Krwawej Luny”. Premiera kinowa zapowiadana jest na 25 listopada.

O następnym filmie nie trzeba właściwie dużo mówić.”Pitbull. Niebezpieczne kobiety” można już zobaczyć w kinach. Tym razem skupia się on również na historiach kobiet-policjantek.

Jeśli ktoś ma ochotę na wzruszającą historię, na której bez wstydu będzie mógł płakać to może wybrać się do kina na “Światło między oceanami”. Dodatkową zachętą są ciekawi aktorzy, odgrywający główne role, czyli Michael Fassbender, Alicia Vikander oraz Rachel Weisz.

Jak co roku o tej porze, czeka na nas również spora dawka filmów “świątecznych”. “Zły Mikołaj 2” ma swoją premierę 23 listopada. Akcja toczy się po dziesięciu latach od pierwszej części. Jak możemy zobaczyć na zwiastunie, trzeba spodziewać się raczej ostrzejszego humoru.

Zestawienie premier kończę filmem baśniowym “Magiczne Święta”. Opowiada on historię rodzeństwa, które kilka lat temu odkryło przejście do innego, magicznego świata. Po pewnym czasie utracili kontakt z jego mieszkańcami, ale teraz do niego powracają i muszą zmierzyć się ze złym czarodziejem. Premiera 25 listopada.

Agata Ostrowska