01.04.2015 Agnieszka Kujawa Informacje, Nauka, Radio SAR Poleca!,

Radio SAR rozgrzewa łącza na Politechnice Gdańskiej!

radio 007

Po raz kolejny Studencka Agencja Radiowa miała przyjemność relacjonować przebieg FOKI (Forum Organizacji i Kół Akademickich). Przeczytajcie, co ciekawego działo się wczoraj na PG!

30.03 w Gmachu Głównym oraz na dziedzińcu im. Fahrenheita Politechniki Gdańskiej spotkali się przedstawiciele najciekawszych kół naukowych oraz licealiści i gimnazjaliści zainteresowani studiami na PG. Wydarzenie FOKA 2015 odbywało się w ramach dni otwartych uczelni Politechnika OPEN. Każda organizacja miała przygotowane własne stoisko, przy którym wybrani przedstawiciele przedstawiali działania swojego koła naukowego. Frekwencja zdecydowanie dopisała!

radio 090

Podczas trwania audycji na żywo redaktorzy Radia SAR mieli okazję przeprowadzić ciekawe wywiady z kołami działającymi na Politechnice Gdańskiej. Na naszej antenie pojawili się przedstawiciele jedenastu ciekawych organizacji zrzeszających studentów PG.

Nasze stanowisko odwiedzili organizatorzy FOKI czyli Stowarzyszenie Studentów BEST Gdańsk, którzy opowiedzieli naszym słuchaczom o swojej działalności i najnowszych projektach, które zamierzają zrealizować. Nie zabrakło również przedstawiciela SSPG, który opowiadał o działaniach samorządu. Osoby udzielające się w Kronice Studenckiej opowiadali naszym słuchaczom o swojej pracy i tajnikach fotografii.

radio 016

Od IAESTE można było się dowiedzieć jak zorganizować sobie zagraniczne praktyki i jakie cechy powinien mieć „inżynier przyszłości”. ESN Gdańsk zachęcało do zagranicznych wymian studenckich oraz włączenia się w działania pomagające studentom zagranicznym w zintegrowaniu się ze studentami PG. Nie zabrakło również spotkania z kołami turystycznymi działającymi na PG. Wywiadu zgodzili się udzielić reprezentanci SKT PG FIFY oraz AKK GDAKK . Było bardzo sympatycznie, podróżniczo i przygodowo!

radio 022

Dzięki wywiadowi z kołem SKALP mogliśmy się dowiedzieć więcej na temat kulis powstawania Trójmiejskiego Turnieju Robotów i tajnikach pracy nad projektowaniem i konstruowaniem robotów.

radio 081

Naszymi gośćmi byli również przedstawiciele kół NetVision, KOMBO i CEPRIM. Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy za obecność i zaangażowanie!

Audycja wyjazdowa na Politechnice Gdańskiej to zawsze dobra okazja do przeprowadzania konkursów wśród osób chcących sprawdzić swoją wiedzę muzyczną. Za każdym razem nagradzaliśmy odwagę studentów, którzy zdecydowali się na krótki występ na antenie. Przecież liczy się dobra zabawa… i darmowe cukierki! :)

radio 008

Dziękujemy! Do zobaczenia i usłyszenia już za rok!

radio 052