Technikalia – wielkie święto studentów

technikalia

Maj oznacza zbliżający się koniec roku akademickiego, wszechobecny zapach kiełbasek z grilla i… JUWENALIA, prawdziwie studenckie święto! Na kilka dni również Politechnika Gdańska zaroi się od świętujących studentów.

 

W tym roku Technikalia zaczną się już 9 maja od wyborów Miss Misterious of PG, czyli najpiękniejszej dziewczyny studiującej w naszych politechnicznych murach. Gala odbędzie się w holu przed Aulą PG w Gmachu Głównym o 17:00. Organizatorem tego wydarzenia jest C’ESTIEM LG Gdańsk. Szczegóły wydarzenia znajdziecie tutaj.

 

Drugiego dnia Technikaliów, 10 maja od godziny 18:00 na parkingu PG przy ul. Traugutta zorganizowane zostanie „Kino pod chmurką”. Będzie można obejrzeć dwa kultowe filmy: „Chłopaki nie płaczą” oraz „Poranek Kojota”, wstęp wolny. W tym dniu odbędzie się również niecodzienny turniej z przymrużeniem oka, którego celem jest wyłonienie największych świrów spośród organizacji i kół naukowych działających przy PG, a organizatorem turnieju jest IAESTE Gdańsk. Szczegóły? Tutaj.

 

Nieodłącznym technikaliowym elementem jest Dzień Sportu! 11 maja od 9:00 na terenie Centrum Sportu Akademickiego szykuje się dzień pełen rywalizacji i emocjonujących rozgrywek. Turnieje, studenci kontra wykładowcy, sztafeta z przeszkodami… A to nie wszystko, co przygotowało dla studentów AZS PG, Koło Sportu, SSPG i WRSy, po szczegóły zaglądajcie na wydarzenie.

 

Jednak najważniejszym elementem wszystkich juwenaliów są koncerty! Dlatego też SSPG przygotowało aż 3 dni pełne muzyki.

 

Część muzyczną Technikaliów rozpoczniemy 11 maja na parkingu PG przy ul. Traugutta. O 18:00 wystąpi niesamowita Karolina Czarnecka, a o 20:00 zagra zespół Rasmentalism. Link do wydarzenia.

 

12 maja upłynie pod hasłem PIWO: „Politechniczna Integracja Wydziałów, O!”. W integracji niewątpliwie pomogą liczne gry i zabawy: Grill Elektryka, bitwa morska, beer pong, flipcup, flanki i inne. O muzyczną oprawę w tym dniu zadbają zespoły, które zostały wyłonione w konkursie internetowym. Podczas przeglądu kapel Let’s Play posłuchamy: Youseurgift, Szepty, Loko oraz Fumez. Nie będziesz mógł uczestniczyć w koncercie? Nie martw się, specjalnie dla Ciebie Radio SAR będzie go transmitować na żywo, wystarczy wejść na www.radiosar.pl i już! Szczegóły integracji 12 maja na wydarzeniu.

 

Koncert Główny, najważniejsze wydarzenie Technikaliów, w tym roku odbędzie się 13 maja na Placu Zebrań Ludowych. O 16:30 startujemy z energetycznym koncertem Jelonka, o 18:00 zaskakujący Łąki Łan, o 19:30 rockowy Happysad, a o 21:00 doskonale wszystkim znany T.Love! O biletach i szczegółach przeczytacie tutaj.

 

Zapowiada się intensywny tydzień, dlatego warto dobrze się przygotować i zawczasu wybrać wydarzenia, w których chcielibyście uczestniczyć, zaopatrzyć się w bilety, dobre humory i… w co tam jeszcze chcecie 😉 …

 

Organizatorami Technikaliów jest Politechnika Gdańska i Samorząd Studentów Politechniki Gdańskiej. Poszczególne wydarzenia współorganizowane są przez Wydziałowe Rady Studentów, koła naukowe i organizacje.