15.04.2015 Agnieszka Kujawa Muzyka, Radio SAR Poleca!, Zapowiedzi,

The Sunlit Earth i Judy’s Funeral w Wydziale Remontowym!

TSE_BANER

Warto zarezerwować sobie czwartkowy wieczór na koncert, w którym alternatywny rock spotyka się z noise’owym brzmieniem. Dwa zespoły kojarzone z trójmiejską sceną muzyczną wystąpią jutro o godzinie 20:00 w Wydziale Remontowym.

Chociaż członkowie zespołu The Sunlit Earth pochodzą z Giżycka, coraz częściej kojarzeni są z Trójmiastem. Być może za sprawą swojej debiutanckiej płyty, która była miała swoją premierę w lutym 2014 roku i połączona była z koncertem w studiu im. Janusza Hajduna w Radio Gdańsk. Publiczność entuzjastycznie przyjęła dźwięki The Sunlit Earth, którzy grają głównie alternatywny rock. W ich muzyce można dostrzec inspiracje niezależną sceną brytyjską czy nowojorską, jednak zespół dodaje do swojej muzyki dużo melodyjności i młodzieńczej energii, co czyni ich występy niezapomnianymi. Grupa współpracuje z trójmiejską wytwórnią Nasiono Records.

Na początku 2013 roku wydali pierwszą EPkę “There’s Something in the Air”. Wspomniana wcześniej debiutancka płyta nazywała się “Between The Lines”. Zespół aktualnie pracuje nad swoją drugą płytą. Być może w czasie koncertu uchylą rąbka tajemnicy co do nowego materiału?

The Sunlit Earth ma za sobą trzy trasy koncertowe, dzięki którym zwiedzili nie tylko Polskę, ale także Niemcy. Zespół miał również okazję supportować duńską formację The Raveonnettes, podczas ich koncertu w Gdańsku.

Warto być na bieżąco z informacjami od The Sunlit Earth oraz zaglądać na ich profil na bandcampie.

Drugim, nie mniej ciekawym zespołem, który zagra jutro w Wydziale Remontowym jest Judy’s Funeral, muzyczne trio, które istnieje od 2010 r. Grupa powstała w Gdyni. Na swoim koncie muzycy mają epkę “Four Track Extenden Play” oraz singiel “Down Deep/Lose Yourself (in a dream)”. Muzyka zespołu znalazła się również na składance “Nowe idzie od morza”. Judy’s Funeral pracuje nad swoim pierwszym albumem, który ma być zatytułowany „Trzôsk”. Zespół o oryginalnym brzmieniu, który nie boi się łączyć różnych muzycznych gatunków z pewnością namiesza jeszcze na trójmiejskiej scenie muzycznej.

Zachęcamy do odwiedzenia bandcampu zespołu Judy’s Funeral. Można tam znaleźć próbkę twórczości tej grupy.

 

Kiedy? Czwartek, 16.04.2015

Cena: przedsprzedaż 10zł, w dniu koncertu 15 zł

Bilety można kupić w klubie muzycznym Wydział Remontowy.

Serdecznie zapraszamy!

TSE_PLAKAT