Sesja nadchodzi!


Tegoroczna podstawowa sesja egzaminacyjna rozpocznie się 17 czerwca i potrwa do 28 czerwca http://pg.edu.pl/dzial-ksztalcenia-i-programow-studiow/kalendarz-roku-akademickiego .

inne

Sesja- bardzo gorący i wymagający czas. Napięcie i nerwowość mogą sięgnąć zenitu w zależności od etapu nauki, na którym jesteśmy. Warto zapytać, porozmawiać ze starszymi rocznikami naszego kierunku. Spytać o notatki, wymagany materiał i jak podejść do nauki, aby egzamin został zdany. Co zrobić, jeśli cały czas z semestru przeleciał nam między palcami, a my dodatkowo nie byliśmy na żadnym wykładzie? Czy jest szansa na zdanie egzaminu mając zaledwie trzy dni na przyswojenie wiedzy? Otóż tak. Wystarczy tylko uwierzyć w swoje możliwości i zacząć się uczyć, czyli studiować. Odłączyć się od Facebook’a i telewizora, które są naszymi złodziejami czasu. Najlepszym rozwiązaniem jest dezaktywacja naszego konta na Facebook’u. Aktywna wiara może zdziałać cuda, do dzisiaj nie wiem jak zdałem dwa egzaminy, do których przygotowywałem się tylko dwa dni i byłem tylko na dwóch wykładach. Gdyby ewentualnie potknęła się nam noga nie pozwólmy, aby stres nas sparaliżował i przeraził. Przecież po to jest sesja poprawkowa.

coelho

Jednak nie dopuszczajmy tej myśli. Myślmy w ten sposób: Chce zdać, zdam ten egzamin… Pozytywne nastawienie przede wszystkim. Podstawą startu jest sporządzenie planu działania, który pozwoli Ci zobrazować, ile czasu Ci pozostało do ostatniego starcia. Tylko z odpowiednim planem jesteś w stanie pokonać panią- sesję. Przygotuj odpowiednie materiały i znajdź sobie odpowiedni kąt do nauki, abyś mógł przytulnie zacząć zgłębiać wiedzę. Jeśli nie masz wewnętrznej motywacji udaj się na relaksujący spacer i zjedz obiad w barze mlecznym. Zabierz swoje notatki, odwiedź bibliotekę może tamta atmosfera pozwoli Ci na przyswajanie wiedzy. Zgromadź również wszystkie potrzebne notatki. Unikniesz wtedy niepotrzebnego rozpraszania się i straty czasu. Pamiętaj, że najlepsza pora do nauki to okres poranny do południa. Według naukowców trzy godziny nauki późnym wieczorem są równe jednej godzinie nauki wczesnego rana do południa. Nasz mózg potrzebuje uporządkować wiedzę, aby to zrobić potrzebujesz solidne przerwy w nauce. Nie zapomnij również o wspomaganiu się różnymi metodami technik zapamiętywania.

Potraktuj stres, jako twój motywator, substancję pobudzającą. Odpowiednia aktywność fizyczna i długość snu pozwolą Ci na lepsze przyswajanie wiedzy. Twoja wydajność będzie na wysokim poziomie.

panda3

Pamiętajcie, że nie taka sesja straszna, jak ją malują… Wszystkim studentom Politechniki Gdańskiej życzymy jak najwięcej sukcesów, wiary w siebie i szczęścia!

Mateusz Neska

Redakcja Informacji Radia SAR

 

 

 

 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *